Aktualności

Zadośćuczynienie z polisy OC rolnika.

Uraz stopy po nastąpieniu na brony rolnicze. 8.000 zł odszkodowania dla Poszkodowanego.

W czerwcu 2015 roku, 43-letni mężczyzna, postanowił wybrać się na rekreacyjne bieganie po małej miejscowości.  Podczas biegu  poboczem drogi, wpadł na pozostawione między drogą a polem brony rolnicze, które należały do osoby prowadzącej sąsiednie gospodarstwo rolne. Następstwem zdarzenia było przedziurawienie  stopy. Leczenie trwało 7 miesięcy,  a rana była na tyle poważna, że przez długi okres nie chciała się zagoić. Poszkodowany  podczas zdarzenia był trzeźwy.

Sprawa do KBORU trafiła w grudniu 2015 r. Po zgłoszeniu roszczenia, Towarzystwo Ubezpieczeniowe wezwało poszkodowanego do złożenia wyjaśnień w  związku z  okolicznościami wypadku i wskazaniem miejsca zdarzenia.  Nasz klient odmówił współpracy z mobilnym ekspertem Towarzystwa, w związku z czym Ubezpieczyciel powołując się na  brak współdziałania poszkodowanego przy ustaleniu odpowiedzialności, odmówił wypłacenia świadczenia.

W odpowiedzi na odmowę, zespół KBORU przy współpracy z poszkodowanym, sporządził wyjaśnienia  dotyczące okoliczności zdarzenia. Udało nam się odnaleźć świadka – była to osoba, która udzieliła pierwszej pomocy poszkodowanemu. Po przedstawieniu naszego stanowiska, na przełomie maja i czerwca 2016 r. Towarzystwo Ubezpieczeniowe powiadomiło, iż  przyjmuję odpowiedzialność za wypadek. Negocjacje pozwoliły nam ustalić kwotę ugody na 8000 zł.

 

Udostępnij Znajomym:

Krajowe Biuro Obsługi Roszczeń Ubezpieczeniowych Sp. z o.o.

Mickiewicza 63,
01-625 Warszawa

tel. 22 256 53 00
fax: 22 256 53 05

Godziny pracy:

pn-pt od 9.00 do 17.00

kontakt
Aktualności