Aktualności

Odszkodowanie za pogryzienie przez psa.

Dzięki OC rolnika małoletnia otrzymuje 9.500 zł.

Małoletnia poszkodowana poszła w odwiedziny do swojej koleżanki mieszkającej w sąsiednim domu.

Nasza poszkodowana razem ze swoją koleżanką oraz jej mamą udały się na spacer. W pewnej chwili pies sąsiadów (owczarek niemiecki) niespodziewanie dobiegł do bawiących się dziewczynek i ugryzł jedną z nich w twarz, podrapał szyję i brzuch. Dziewczynka została przez sąsiadkę odprowadzona do swojego domu, tam jej matka zawiozła pogryzione dziecko na pogotowie. Na SOR-ze została udzielona jej pomoc, pogryziona warga została zszyta a pozostały rany opatrzone. Mimo lęku przed psami rodzice dziecka niestety nie zdecydowali się, by pójść z nim do psychologa. Dokumentacja medyczna to kilka wizyt u lekarza chirurga. Z ubezp. NNW szkolnego szkodę oszacowano na 5% uszczerbku.

Sprawa do KBORU trafiła we wrześniu 2015. Odpowiedzialność za zdarzenie przyjął właściciel gospodarstwa rolnego. Po złożeniu roszczenia do wystawcy polisy OC Rolnika (w październiku 2015r.) TU przyznało poszkodowanej 7.000 zł tyt. zadośćuczynienia, w tej kwocie znalazły się (ryczałtowo przyznane) koszty leczenia i dojazdów. Mimo ubogiej dokumentacji medycznej, udało się nam dodatkowo wynegocjować ugodę w kwocie 2.500 zł (maj 2016r.) Łączne odszkodowanie za pogryzienie przez psa małoletniej wyniosło 9.500 zł.

Nawet w przypadku spraw wątpliwych/trudnych, w których z braku rozbudowanej dokumentacji medycznej szansa na odszkodowanie wydaje się być bardzo niska, jeśli sprawa zostanie odpowiednio poprowadzona – przez profesjonalną firmę, jej pozytywne rozstrzygnięcie na korzyść osoby poszkodowanej jest możliwe. Co więcej, sprawa – pogryzienie przez psa z OC rolnika – to zdarzenie, które w wielu przypadkach jest rozstrzygane na korzyść poszkodowanych. Konieczne jest jednak odpowiednie przygotowanie i rozpoznanie sprawy, dlatego w przypadku tego typu nieszczęśliwych zdarzeń szczególnie zalecamy konsultacje, które pozwolą określić stopień skomplikowania sprawy i szanse na jej pozytywne rozpatrzenie oraz oszacować wartość przynależnego odszkodowania za spowodowany przez psa uszczerbek na zdrowiu poszkodowanego/poszkodowanej. Jesteśmy przekonani, że uda nam się dla Państwa w tej trudnej sytuacji wynegocjować korzystne warunki zadośćuczynienia.

 

 

Udostępnij Znajomym:

Krajowe Biuro Obsługi Roszczeń Ubezpieczeniowych Sp. z o.o.

Mickiewicza 63,
01-625 Warszawa

tel. 22 256 53 00
fax: 22 256 53 05

Godziny pracy:

pn-pt od 9.00 do 17.00

kontakt
Aktualności