Aktualności

Wypadki w gospodarstwie – kiedy należy się odszkodowanie?

Wypadki w gospodarstwie – kiedy należy się odszkodowanie? Każdy rolnik musi podlegać obowiązkowo trzem ubezpieczeniom. Jednym z nich jest ubezpieczenie OC. To z niego wypłacane jest odszkodowanie dla osób, które uległy wypadkowi na terenie gospodarstwa. Odszkodowanie z OC rolnika wypłacane jest przez zakład ubezpieczeniowy, w którym rolnik wykupił polisę. Wszelkie

Konie są zwierzętami płochliwymi. Niewielki bodziec może wywołać u nich uczucie strachu i naturalny instynkt ucieczki.  Tego właśnie doświadczyła nasza klientka, która pewnego wakacyjnego dnia wybrała się do stadniny koni. W pewnym momencie została staranowana przez wypłoszone zwierze. W skutek uderzenia doznała licznych złamań żeber.

Sprawę do KBORU zgłoszono w lipcu 2014 r. Odpowiedzialność za szkodę przyjęła stadnina do której koń należał. Zastosowanie miał tutaj art. 431§1 kodeksu cywilnego, który mówi, że odpowiedzialność odszkodowawczą ponosi ten, kto zwierzę chowa lub się nim posługuje.

Po zgłoszeniu roszczenia oraz prowadzeniu negocjacji z Towarzystwem Ubezpieczeniowym, udało nam się ugodowo zamknąć postępowanie likwidacyjne.  W efekcie w marcu 2015r. uzyskaliśmy 9000zł zadośćuczynienia dla Pokrzywdzonej.

Udostępnij Znajomym:

Krajowe Biuro Obsługi Roszczeń Ubezpieczeniowych Sp. z o.o.

Mickiewicza 63,
01-625 Warszawa

tel. 22 256 53 00
fax: 22 256 53 05

Godziny pracy:

pn-pt od 9.00 do 17.00

kontakt
Aktualności