Piesza potrącona przez uderzony motocykl. 11 tysięcy złotych odszkodowania.

Po zderzeniu z samochodem osobowym motocykl uderzył w grupę pieszych. Najmocniej poszkodowana młoda kobieta zwróciła się do nas po pomoc w uzyskaniu odszkodowania.

 

Wypadek miał miejsce w 2014 roku na dużym i bardzo ruchliwym skrzyżowaniu. Skręcający samochód osobowy nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu motocyklowi. W wyniku zderzenia motocykl przewrócił się i wpadł w grupę czekających na zielone światło pieszych przygniatając naszą klientkę. Poszkodowaną młodą kobietę z miejsca zdarzenia zabrało pogotowie ratunkowe. Obrażenia jakich doznała oprócz potłuczeń całego ciała to przede wszystkim uszkodzenie więzadła piszczelowego, wykręcenie stawu kolanowego i uszkodzenie łąkotki.

Już w trakcie rehabilitacji po zdjęciu gipsu z uszkodzonej nogi kobieta zdecydowała się zwrócić o pomoc w uzyskaniu odszkodowania. Towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym polisę OC posiadał kierujący samochodem osobowym sprawca zdarzenia, wypłaciło początkowo odszkodowanie w wysokości 5 tys. złotych. Po zakończeniu leczenia i rehabilitacji poszkodowanej odwołując się od tej decyzji, która naszym zdaniem nie była w żaden sposób satysfakcjonująca, sprawa zakończyła się podpisaniem ugody w łącznej kwocie 11 tys. zł. oraz zwrotem kosztów leczenia i rehabilitacji.

 

 

 

Udostępnij Znajomym: