Aktualności

Potrącenie pieszego na poboczu – ucieczka sprawcy i wysokie odszkodowanie dla poszkodowanego.

Adwokaci współpracujący z KBORU uzyskali 250 tysięcy złotych odszkodowania dla pokrzywdzonego mężczyzny.

Pewnego bezchmurnego wieczoru, nasz klient wracał poboczem do domu.  W pewnym momencie został potrącony przez samochód osobowy. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Mimo przeprowadzenia żmudnego śledztwa,  sprawca nie został odnaleziony. Nasz klient doznał złamania trzonu kości udowej, kości strzałkowej i podudzia prawej nogi oraz złamania kości stopy lewej. Leczenie poszkodowanego przebiegało z komplikacjami, co wydłużyło znacznie proces powrotu do sprawności.

Sprawa do KBORU trafiła w sierpniu 2013r. Z powodu niewykrycia sprawcy odpowiedzialność odszkodowawczą przejął Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Po wystosowaniu  roszczenia do tej instytucji  wypłacono poszkodowanemu 20 tysięcy złotych zadośćuczynienia. W odpowiedzi na nasze odwołanie UFG odmówiło wypłaty kolejnych świadczeń. Sprawa została skierowana do drogę postępowania sądowego. Po trwającej 2 lata sprawie, naszym adwokatom udało się uzyskać w I instancji  75 tysięcy złotych. Następnie po złożeniu apelacji, kolejne 155 tysięcy złotych zostało wypłacone w kwietniu 2016r. w tym wyrównanie rentowe wraz z odsetkami. Na powyższe kwoty składały się również koszty leczenia, koszty dojazdów, koszty  opieki oraz odsetki. Poszkodowanemu zasądzono również comiesięczną rentę.

W efekcie udało nam się uzyskać dla poszkodowanego łącznie 250 tysięcy złotych oraz świadczenie rentowe w wysokości 950zł miesięcznie.

 

 

Udostępnij Znajomym:

Krajowe Biuro Obsługi Roszczeń Ubezpieczeniowych Sp. z o.o.

Mickiewicza 63,
01-625 Warszawa

tel. 22 256 53 00
fax: 22 256 53 05

Godziny pracy:

pn-pt od 9.00 do 17.00

kontakt
Aktualności