Aktualności

Zderzenie z TIR-em. 370 tysięcy złotych dla rodziny tragicznie zmarłych kobiet w wypadku.

W następstwie zderzenia z TIR-em dwie kobiety jadące samochodem osobowym poniosły śmierć na miejscu. Tragicznie doświadczona rodzina postanowiła skorzystać z pomocy KBORU.

Do tragicznego wypadku doszło w maju 2013 roku, kiedy to samochód ciężarowy nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu Fiatowi Seicento. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosły dwie kobiety jadące samochodem osobowym – matka i córka.

Do KBORU zwróciła się najbliższa rodzina  zmarłych.  Skierowaliśmy roszczenie o wypłatę zasadnego odszkodowania na rzecz trojga uprawnionych. W odpowiedzi towarzystwo ubezpieczeniowe, wypłaciło łącznie 130 tysięcy złotych i pokryło wydatki związane z pogrzebem. W naszej ocenie wypłacona kwota była niewspółmierna do poniesionej krzywdy i niepowetowanej straty. Uwzględniając silną więź jaka łączyła naszych klientów z tragicznie zmarłymi zaproponowaliśmy wniesienie sprawy na drogę postępowania sądowego.

Z uwagi na traumę jaką przezywali nasi mocodawcy niemożliwe okazało się przeprowadzenie postępowania sądowego. W związku z powyższym rozpoczęliśmy negocjacje ugodowe. W toku prowadzonych działań towarzystwo ubezpieczeniowe dopłaciło 240 tysięcy złotych dla dwojga spośród uprawnionych. Niestety w trakcie postępowania jeden z pokrzywdzonych zmarł.

W efekcie uzyskaliśmy łącznie 370 tysięcy złotych z tytułu stosownego odszkodowania i zadośćuczynienia.

Udostępnij Znajomym:

Krajowe Biuro Obsługi Roszczeń Ubezpieczeniowych Sp. z o.o.

Mickiewicza 63,
01-625 Warszawa

tel. 22 256 53 00
fax: 22 256 53 05

Godziny pracy:

pn-pt od 9.00 do 17.00

kontakt
Aktualności