Aktualności

Wypadek przy pracach rolniczych. 35 tys. złotych odszkodowania dla rodziny zmarłego.

Młody mężczyzna postanowił pomóc sąsiadowi w pracy w gospodarstwie. Niestety skończyło to się dla pomagającego tragicznie. Ze względów osobistych rodzina nie zdecydowała się jednak na sprawę sądową.

Do tragicznego wypadku doszło w kwietniu 2011 roku kiedy to 27-letni mężczyzna postanowił pomóc znajomemu przy pracach rolniczych. Gdy mężczyzna wchodził do obory, spadła na niego bela siana zrzucona z góry przez znajomego, który go nie zauważył. Pokrzywdzony wywrócił się i uderzył głową o betonową posadzkę. Bezpośrednio po zdarzeniu mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie przy przeprowadzaniu badań stracił przytomność i nie odzyskał jej aż do śmierci.

W lipcu 2011 roku do KBORU zgłosiła się matka i siostra tragicznie zmarłego. Po dokładnym przeanalizowaniu sprawy, zgłosiliśmy roszczenie  do Towarzystwa Ubezpieczeniowego.  Udało nam się uzyskać 22 tysiące złotych dla matki i 5 tysięcy złotych dla siostry tytułem zadośćuczynienia za krzywdę spowodowaną śmiercią bliskiej osoby. Uzyskaliśmy również 8 tysięcy złotych tytułem zwrotu kosztów wykonania nagrobka.  Naszym zdaniem kwota wypłacona przez ubezpieczyciela nie była stosowna, zważywszy na to, iż kobiety straciły jedynego żywiciela rodziny. Zaproponowaliśmy wstąpienie na drogę postępowania sądowego, na co rodzina zmarłego się nie zgodziła. Powodem była niechęć powracania do tragicznych wspomnień jakim była śmierć bliskiej osoby.

Warto zaznaczyć, iż rodzina zmarłego ma nadal możliwość wniesienia pozwu do sądu ponieważ roszczenia z tytułu czynów niedozwolonych będącymi przestępstwami i występkami przedawniają się z upływem 20 lat od daty popełnienia czynu zabronionego.

W efekcie udało nam się uzyskać 27 tysięcy złotych zadośćuczynienia oraz 8 tysięcy złotych tytułem zwrotu kosztów wykonania nagrobka dla rodziny tragicznie zmarłego mężczyzny.

Udostępnij Znajomym:

Krajowe Biuro Obsługi Roszczeń Ubezpieczeniowych Sp. z o.o.

Mickiewicza 63,
01-625 Warszawa

tel. 22 256 53 00
fax: 22 256 53 05

Godziny pracy:

pn-pt od 9.00 do 17.00

kontakt
Aktualności