Aktualności

Uderzenie w drzewo bez zapiętych pasów bezpieczeństwa- 92 800zł odszkodowania.

Nieszczęśliwy powrót z imprezy. Grupa młodych ludzi kończy swoją podróż uderzając w drzewo. Dzięki sprawnej pracy KBORU, uzyskaliśmy 92 tys złotych odszkodowania na rzecz jednego z poszkodowanych.

Do zdarzenia doszło we wrześniu 2013 r. kiedy to grupa znajomych jadąca samochodem osobowym wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo. W czasie zdarzenia wszyscy pasażerowie byli pod wpływem alkoholu. Dodatkowo nasz klient (pasażer)  nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Poszkodowany doznał urazu czołowo-mózgowego z mnogim stłuczeniem mózgu.

Sprawa do KBORU trafiła bezpośrednio po wypadku. Po zgłoszeniu roszczenia, Towarzystwo Ubezpieczeniowe wypłaciło 24tyś złotych pomniejszone o 30% przyczynienia z powodu braku zapiętych pasów.  Uznaliśmy, iż kwota wypłacona dla poszkodowanego jest za niska i złożyliśmy odwołanie. Ubezpieczyciel potrzymał swoje stanowisko i odmówił wypłaty dodatkowych świadczeń. Po wykorzystaniu możliwości polubownego porozumienia, nasi Adwokaci złożyli pozew do Sądu.  Wyrokiem I instancji, ku naszemu zdziwieniu,  Sąd nie przyznał poszkodowanemu dodatkowego zadośćuczynienia. Po złożeniu apelacji, wyrokiem ze stycznia 2017 r. Sąd przyznał dodatkowe 76tys złotych, na które składało się 53tyś złotych zadośćuczynienia  i 23tyś złotych odsetek ustawowych.

Łącznie uzyskaliśmy 92 800zł na rzecz poszkodowanego.

 

 

Udostępnij Znajomym:

Krajowe Biuro Obsługi Roszczeń Ubezpieczeniowych Sp. z o.o.

Mickiewicza 63,
01-625 Warszawa

tel. 22 256 53 00
fax: 22 256 53 05

Godziny pracy:

pn-pt od 9.00 do 17.00

kontakt
Aktualności