Aktualności

Wpadnięcie do studzienki kanalizacyjnej. 15 tyś złotych odszkodowania.

Odpowiedzialność za brak zabezpieczenia studzienki kanalizacyjnej. KBORU uzyskuje 15 tyś złotych odszkodowania na drodze postępowania sądowego.

 Do zdarzenia doszło w grudniu 2013r. Poszkodowana kobieta poruszała się poboczem drogi. Aby uniknąć zachlapania błotem śniegowym przez nadjeżdżające samochody przeszła za barierkę oddzielającą drogę od pobocza. Tam znajdowała się otwarta studzienka kanalizacyjna, która była przykryta śniegiem. Poszkodowana wpadła do studzienki doznając urazu nogi . Dopiero po pewnym czasie udzielono pokrzywdzonej pomocy.
Sprawa do naszego Biura trafiła w styczniu 2014r. Po odnalezieniu podmiotu odpowiedzialnego za stan techniczny drogi i pobocza , skierowaliśmy roszczenie do Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Ubezpieczyciel odmówił wypłaty powołując się na brak odpowiedzialności oraz twierdząc, że poszkodowana podróżowała w miejscu nieprzeznaczonym dla ruchu pieszych.
Po weryfikacji dokumentów postanowiliśmy skierować sprawę na drogę postępowania sądowego. Nasi Adwokaci uważali, iż obowiązek zabezpieczenia studzienki powinien być dopełniony bez względu na miejsce jej położenia. Ważne były również zeznania świadka- osoby udzielającej pomocy poszkodowanej. Sąd przyznał nam racje i obciążył właściciela drogi odpowiedzialnością za zaistniałą szkodę. Wyrokiem Sądu z lutego 2016 roku przyznano na rzecz pokrzywdzonej 15 tyś złotych na którą składało się 11tyś złotych zadośćuczynienia oraz 4 tyś złotych odsetek.

 

Udostępnij Znajomym:

Krajowe Biuro Obsługi Roszczeń Ubezpieczeniowych Sp. z o.o.

Mickiewicza 63,
01-625 Warszawa

tel. 22 256 53 00
fax: 22 256 53 05

Godziny pracy:

pn-pt od 9.00 do 17.00

kontakt
Aktualności