Sukcesy KBORU. Znieśliśmy 90 %-owe przyczynienie ofiary do zdarzenia. Wypłata odszkodowania ponad 300 000 zł dla żony i dzieci. Pieszy został potrącony przez kilka pojazdów. Sprawcy nie ustalono. Stwierdzono wysokie stężenie alkoholu u ofiary.
Wypadek śmiertelny w czerwcu 2010 r. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. 42-letnia ofiara miała w chwili zdarzenia 2,68 promila alkoholu we krwi. Uprawnieni do odszkodowania to najbliższa rodzina: żona i dwójka małych dzieci. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny odrzuca roszczenie w całości z powodu wyłącznej winy poszkodowanego. Sprawa trafia na wokandę.
Są dodatkowe niejasności w okolicznościach zdarzenia. Ofiara została potrącona przez jedno auto i przejechana przez kolejny samochód, ponadto stwierdzono wysokie stężenie alkoholu u ofiary.
Nieprostoliniowy tor ruchu pieszego z możliwością gwałtownego zatoczenia się na tor ruchu pojazdu. Powołani biegli stali na stanowisku, że w chwili potrącenia, zachowanie pieszego było nieprawidłowe. Pełnomocnik KBORU mec. Agnieszka Barszcz, reprezentująca poszkodowanych wnosi o wykorzystanie zeznania świadka, ujawniające, że pojazd sprawcy miał włączone tylko światła mijania. Za późno więc zobaczył ofiarę i nie miał możliwości ominięcia pieszego. To świadczy o przyczynieniu kierowcy.
Wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie: utrzymanie 90%-owego przyczynienia się zmarłego do zdarzenia. Wypłaty po 4 tys. odszkodowania w związku z pogorszeniem sytuacji życiowej dla poszkodowanych. Po 10 tys. zadośćuczynienia dla synów, 8 tys. zadośćuczynienia dla żony, plus zwrot kosztów.
Grudzień 2014r. wniesienie apelacji przez KBORU od niesprawiedliwego wyroku SO (m.in. oparta na przesłance, iż z materiału dowodowego nie wynika jednoznacznie niewłaściwe zachowanie ofiary).
Luty 2016r. Wyrok w wyniku apelacji: Łączna dopłata dla poszkodowanych blisko 260 tys. zł.