Aktualności

Potrącenie przez samochód. Adwokaci KBORU uzyskują 269 tys. złotych.

Poszkodowany mężczyzna pracujący jako zarządca parkingu, został potrącony przez samochód. Pojazd wcześniej doprowadził do stłuczki po czym uciekał z miejsca wypadku. Sprawna praca KBORU pozwoliła wywalczyć 269 tys. złotych.

Do wypadku doszło w styczniu 2012 roku. Poszkodowany mężczyzna pracował jako zarządca parkingu.  W pewnym momencie na parkingu doszło do stłuczki dwóch samochodów.  Sprawca stłuczki  zaczął uciekać, na co zareagował poszkodowany.  Chcąc zatrzymać pojazd zamknął bramę umożliwiające wyjazd z parkingu co skutkowało potrąceniem pokrzywdzonego .

Mężczyzna doznał obrażeń głowy, przez miesiąc znajdował się w śpiączce. Poszkodowany wyszedł ze szpitala dopiero po dwóch miesiącach.

Sprawa do KBORU trafiła w styczniu 2012 roku. Początkowo Towarzystwo Ubezpieczeniowe wypłaciło poszkodowanemu 5 tys. złotych, co  w świetle wszystkich okoliczności było kwotą bardzo niską. Po przeanalizowaniu sprawy postanowiliśmy skierować ją na drogę postępowania sądowego.  W 2015 roku zapadł wyrok. Udało się nam uzyskać 180 tys. złotych zadośćuczynienia. Ponieważ sprawa trwała ponad 3 lata postanowiliśmy wnieść  roszczenie o odsetki. W 2016 roku została  wniesiona apelacja, po rozpatrzeniu której Sąd przyznał dodatkowe 88 tys. złotych odsetek od kwoty głównej.

W efekcie uzyskaliśmy razem 269 tys. złotych dla poszkodowanego.

Udostępnij Znajomym:

Krajowe Biuro Obsługi Roszczeń Ubezpieczeniowych Sp. z o.o.

Mickiewicza 63,
01-625 Warszawa

tel. 22 256 53 00
fax: 22 256 53 05

Godziny pracy:

pn-pt od 9.00 do 17.00

kontakt
Aktualności